Щоб проілюструвати, що таке шкіра людини і в чому причина практично всіх проблем зі шкірою, нагадаю відому історію про відкриття ЛСД.

Доктор Альберт Хофман відкрив психоделічний ефект ЛСД після випадкової абсорбції (поглинання) речовини через кінчик пальця 16 квітня 1943. Він зміг це помітити тільки завдяки майже миттєвому галюциногенному ефекту, що викликає ця речовина...

Якщо подивитися з цієї точки зору на склад засобів для догляду за тілом, якими ми користуємося кожного дня - кремів, гелів для душу, шампунів та ін., то якщо цей набір токсичних речовин, агресивних ПАВів, продуктів нафтопереробки, консервантів, ароматизаторів, миттєво вбирається безпосередньо в організм людини, не дивно, чому практично кожна людина на планеті має якісь проблеми зі шкірою зокрема і здоров'ям в цілому. Просто ефект від цих шкідливих речовин відразу і непомітний (ми при цьому не бачимо рожевих слоненят), тому не настільки очевидний, як у випадку з д. Хофманом. Так що ми не схильні пов'язувати, наприклад, ароматне пінне миття в душі з псоріазом, акне або алергією. Тепер про природний імунітет шкіри. Здорова шкіра людини - це багатошарова, складна структура, де кожен шар виконує свою функцію, в тому числі і захисну. Існують т. зв. ліпідні та гідроліпідні бар'єри, що перешкоджають втраті вологи і захищають від впливу зовнішніх подразників. Вони складаються з жирних кислот - ліпідів, і різних речовин, що виробляються нашим здоровим організмом, і взаємодіють з корисними мікроорганізмами, що живуть на поверхні шкіри. До речі, якщо порушений цей поверхневий гідроліпідний шар, і виникає акне, нерівності шкіри, а також не розсмоктуються рубці та сліди після прищів. Так от, за цей гідроліпідний шар відповідають корисні бактерії, в тому числі лактобактерії, з їх допомогою і підтримується кислотна захисна мантія шкіри. В її кислому середовищі гине більша частина патогенних мікроорганізмів і бактерій. Ще в ній виробляється колаген, що відповідає за молодість, пружність і красу шкіри.

Наша захисна мантія дуже чутлива до компонентів, що у великій кількості застосовувуються в сучасній косметиці, засобах для очищення тіла та в побутовій хімії. Лужне мило, розчинники, агресивні пінисті субстанції, консерванти та хлорована вода руйнують природні захисні бар'єри шкіри, що призводить до зневоднення, появи запальних процесів, лущення, потоньшення шкіри, пігментації і навіть передчасного старіння. Говорячи простіше, луги та ПАВи вбивають кислі корисні бактерії і розчиняють жири, за допомогою яких клітини кріпляться одна до одної (і які, як потужний щит повинні відбивати удари агресивного зовнішнього середовища). І, та-дам! Відкриваються двері для втрати вологи зсередини і для шкідливих бактерій та бруду ззовні. До того ж ми звикли не звертати увагу на склад засобів для догляду та очищення, дружно вірячи в чесність та мудрість виробників, ще й з дитинства нас привчили, буквально втовкмили нам в голову "митися-милом-це-добре". Але разом з брудом успішно йде в каналізацію і наша здорова шкірна флора, і захисні шари шкіри, які так старанно створила для нас сама Природа. Певно, стародавні люди володіли більшими знаннями та інтуїцією, всюди в літературі можна зустріти згадки про ритуали "вмащування" цінними запашними оліями, купання в молочних ваннах і очищення, наприклад, за допомогою глини. Достатньо почитати про секрети краси Клеопатри, в арсеналі якої значилися такі натуральні засоби, як суміші рослинних олій, алое вера, морська сіль, мед, маски з білої глини, креми з бджолиним воском, яблучний оцет, пахощі, авокадо та молоко.

Стратегія для проблемної шкіри від FLORI.

1. Перестаємо вмиватися милом, скрабами та іншими засобами, що містять агресивні ПАВи, консерванти, луги та шкідливі речовини, щоб відновити всю багатошарову захисну структуру шкіри. Завдяки цьому ми ще й не пересушуємо шкіру, тому зменшуємо вироблення підшкірного сала. Як відомо, чим більше ми "сушимо" жирну шкіру, тим жирніша вона стає (суха відповідно стає ще більш сухою).

2. Очищаємо шкіру обличчя і тіла маскою з білою глиною та сіллю "Ефект". (Вона цілком може замінити мило). Підшкірна лімфа насичується сіллю, знімаються запалення, очищаються пори. Кожен, хто був на морі, напевно може пригадати, що після такого відпочинку пропадають шкірні проблеми, шкіра виглядає здоровішою. Справа в тому, що наша лімфа солона, і чим вона солоніша, тим міцніший наш імунітет і, отже, здоров'я.

3. Створюємо цілющий захист кремом з бджолиним воском. (Виключаємо водні креми з емульгаторами-ПАВами і шкідливими консервантами. Такі креми приємні у використанні, "тануть" на шкірі, але більшість з них згубні для ліпідів шкіри, адже для того, щоб водний крем добре вбирався, необхідно "розчинити" йому дорогу, "з'їсти" жири, які є "цементом", за допомогою якого клітини епідермісу кріпляться одна до одної). Сальні залози отримують сигнал про те, що шкіра зволожена, захищена і не потрібно посилено виробляти жир, який є причиною забивання і розтягування пор. Очищені і захищені пори починають зменшуватися. Також бджолиний віск створює невидиму плівку, що перешкоджає повторному забрудненню шкіри ззовні і втраті вологи, має протизапальну дію і абсолютно нешкідливий. Рослинні олії глибоко проникають у шкіру, бо, на відміну від стандартних емульсійних кремів, вони близькі до наших підшкірних жирів за своїм складом, а значить відновлюють ліпідні бар'єри. Тому, незважаючи на те, що крем начебто "жирний", власники проблемної жирної шкіри, повертають своїй шкірі правильний гідроліпідний баланс, і вона перестає завдавати їм дискомфорту. Ще один міф про несумісність олій та жирної шкіри летить у смітник. Єдине, що шкірі потрібен деякий час, щоб відновитися (від тижня до місяця).

4. Відновлюємо гідроліпідну плівку на поверхні шкіри (корисні бактерії) за допомогою масок, можна незмивних, з кислого домашнього незбираного молока. Для цього ставимо натуральне сире молоко в тепле місце до зкисання. Втираємо його в шкіру обличчя і тіла як крем, після очищення маскою "Ефект", і насолоджуємося тим, що молодшаємо на очах. Для більш сухої шкіри обличчя підійде також сметана (збираємо її зверху банки, коли молоко перетвориться на кефір). Куплені кефір-сметана-йогурт не підходять в силу своєї сумнівної "живості".

Результат-відновлюється здорова мікрофлора шкіри, захисна кисла мантія, поверхня шкіри стає гладкою, причин для виникнення висипань або сухості, немає. Розгладжуються дрібні зморшки, шкіра стає оксамитовою, як у немовляти, навіть старі сліди від акне освітлюються і зникають.

Деякі рекомендації по догляду.

1. Дуже корисно обполіскувати обличчя, волосся і тіло розведеним у воді натуральним яблучним оцтом, особливо після будь-яких очищувальних процедур. Таким чином ми зменшуємо лужність. (Шкіра має бути підкисленою).

2. Протирати обличчя натуральними квітковими водами або розведеним у воді яблучним оцтом (замість тоніка на спирту).

3. Після сауни або лазні робити очищувальну процедуру з маскою "Ефект" на все тіло (2-3хв). При цьому лімфа сильніше насичується сіллю, що посилює загальний імунітет і здоров'я шкіри.

4. Хоча б раз на тиждень влаштовувати собі "ритуал Клеопатри" на обличчя і все тіло з домашнім кефіром. Ось вже де розумієш, звідки походить поняття "молочко", "сироватка", і що таке заміна понять. Після цієї процедури виникають кумедні відчуття і думки на кшталт "ось це так, ось це тааак!" або "нічого собі, ось це клас!" і веселий настрій з помацуванням пухнастої шкіри себе самої. Відчуття таке, ніби дуже довго стояв під пронизливим холодним вітром і нарешті опинився в затишній теплій хатинці. Також маски з кефіру на шкіру голови запобігають випадінню волосся!

5. І, нарешті, порошки для прання не виполіскуються до кінця і постійно через одяг контактують з нашою шкірою і вбираються нею, тому необхідно користуватися тільки органічною побутовою хімією.

Підведемо підсумок: 

Крок 1. Очищаємо шкіру сіллю і глиною.

Крок 2. Відновлюваємо ліпідні (жирові) бар'єри з допомогою крему з бджолиним воском і рослинними оліями.

Крок 3. Відновлюємо поверхневу гідроліпідну мантію за допомогою домашнього кефіру.

Крок 4. Насолоджуємося здоровою і красивою шкірою!

Бажаю Вам бути здоровими, молодими та красивими!

Ваша FLORI_da.